Tänane kuupäev 23 Sept 2018, 05:07

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

1. leht 3-st [ 57 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Aastapäev
PostitusPostitatud: 19 Dets 2010, 21:37 
Kasutaja avatar

Pilte: 2
Personaalne album
20.detsembril saab täis Oti Superstaariaasta!

Tormiline, töörohke, elamusrikas ja unustamatu aasta Otile
ja sama unustamatu ja enneolematu paljudele Oti fännidele!

Meie Ott sai Fänniklubilt selle tähtpäeva mälestuseks kingituse.

Kingituse saamislugu

Novembrikuu alguspäevil hakkas fänniklubi algatusrakukesel susisema mõte tähistada mingil erilisel ja meeldejääval moel peagi saabuvat Superstaariaastapäeva.
16.novembril – päeval, mil meie värvilõhnalisel ja lõpuni viimistlemata foorumil registreerisid ennast kärsitult esimesed 9 asutajaliiget ja emotsioonid olid taevalikud – avalikustasime Tiinaga foorumi käivitamise tuhinas sündinud plaani valmistada Otile aastapäevaüllatus - Fännialbum – pildiraamat superstaariaasta kontsertidel Oti oma fännide poolt jäädvustatud kaunitest hetkedest.
Tiina rabas innukalt raamatu koostamise enda peale ja laadis juba samal ööl alla pildialbumi koostamise tarkvara. Paari intensiivse päeva jooksul kogus ta kokku sobivad fotod, tegi oma pere kaasabil kujunduse ja kirjutas meeleolukad tekstid.
20. novembril vaatasime juba kahekesi Tiina koostatud kavandi üle, tegime väikesed täiendused, muudatused, parandused ja langetasime otsuse tellimus sisse anda.
24. novembril saime trükilõhnalise Fännialbumi kätte!

“Meie Ott”/Fännialbum, 2010

Selles 19x27 cm formaadiga raamatus on 18 lehekülge.
Raamat algab siidipaberi alla peidetud imekauni ballaadiga “Illusioon”, mille looja on Marju.
“Illusioon” sündis 5. novembril, kohe pärast Mustpeade majas toimunud kontserti “Koit”, kus meil toimus esimene ühine kohtumine Otiga. Need, kes tulevad Orkuti kommuunist, on “Illusiooni” lugenud ja kindlasti mäletavad ilusaid emotsioone, mida selle lugemine tekitas :)
Järgneb 15 lehekülge fännifotosid, mis on ilmestatud meeleolule vastavate taustade, lustlike lisandite ja asjaomaste kommentaaridega ja grupitatud sündmuste ajalises järjekorras. Siin on pildid veebruaris toimunud sõbrapäevakontsertidest, meenutus Jäneda Rosaariumist, Viljandi Tulemuusikalt, Tauri Tallermaa heategevuskontserdilt, Elvast, Tõnis Mägi laulude kontserdilt Palmse mõisapargis, 2 lehekülge SunFesti meenutusi, Leigo järvemuusikalt, Otiaasta tähtsündmuselt Kuressaares, Stockmanni Sinatrakontserdilt, Kultuuripealinna tutvustuskontserdilt Tartus ja Mägi laulude Vanemuisekontserdilt.
17. leheküljel on kirjas kõikide fänn-fotograafide nimed: Anne Reitel, Helena Stelmach, Ülle Sagor, Kristi Einberg, Merle Hälvin, Karmen Kaevats, Johanna Muidre, Merilin Söörd, Tiina Stelmach.
Aitähh kõikidele autoritele!

18. leheküljele kirjutasime fännide soovi: Kaunist tähelendu Sulle, Ott!.

Allkirjaks sai meie foorumi aadress ja lisasime ka Otiga 3. novembril Mustpeade maja kontserdil “Koit” tehtud ühispildi.

Kingituse üleandmine

Albumi koostamise aja jooksul arutasime/vaidlesime selgeks kingituse üleandmise üksikasjad.
Kaalumisel oli mitmeid variante, kuni jõudsime üksmeelsele otsusele, et üleandmine saab toimuma 12. detsembril “Frank Sinatra 95” kontserdil KUMU-s.
Ott sai juba 10.detsembril hoiatuse, et soovime temaga peale Sinatra kontserti kohtuda.
Nii oligi, et kui Kumus kontsert lõppes ja saal tühjenes, tuli Ott ise meie juurde ja toimus kingituse pidulik üleandmine.
Juures viibisid Anne, Tiina, Marju, Merle ja Ülle ja meie kontserdil viibinud lähikondlased.

Ja siin on Oti tänusõnad meile ja teile:

Ma siiralt usun, et ühelgi teisel Eesti artistil ei ole nii häid ja nii tublisid inimesi, kes selliseid asju teevad.
Kui ma isegi satun harva nendele fännilehekülgedele, siis ma tegelikult ikka mõtlen kogu aeg teie peale ... suur tänu Teile!

Teema pealkiri: Re: Aastapäev
PostitusPostitatud: 19 Dets 2010, 21:58 
Kasutaja avatar

Pilte: 0
Personaalne album
Fännialbumi vahel sai Ott ka meie fänniklubi ja -foorumi poolt jõulukaardi, mille sealsamas kõigepealt läbi luges. Soovisime talle kaardi tekstis ilusat jõuluaega, et ta end hoiaks - sest ta täht peab särama ka aastakümnete pärast:) - ning ütlesime, et meie toetus on tal alati.
Lisan siia ühise pildi, mis sai tehtud pärast fännialbumi üleandmist :).
Ott küsis, kas ta tohib selle albumi pildi peale võtta, ja loomulikult me lubasime sel juhtuda :D.

Ning veel ühel fotol annab Ott pärast 12. dets Sinatra-kontserti KUMUs Üllele autogrammi raamatusse "Lubage mul olla. Ott Lepland".
Tahtsin veel mainida, et Otile fännialbumit üle andes ütlesime talle: "peale luuletuse ja fotode autorite on selles albumis veel paljude inimeste - Oti fännide - hing".
Eks te ise teate, kelle kõigi heakskiidul ja teadmisel see idee teostus ja kes sellele kaasa elasid;).
Ütlesime Otile, et meid on kokku päris palju... See fänniklubi/foorum on ju Orkuti kommuunist välja kasvanud oma aktiivsemate liikmetega.

Manused:
Meie Ott Fännialbum 2.JPG
Meie Ott Fännialbum 2.JPG [ 139.12 KB | Vaadatud 20203 korda ]
Ott raamatusse autogrammi andmas.JPG
Ott raamatusse autogrammi andmas.JPG [ 153 KB | Vaadatud 20210 korda ]
Eemal
 Profiil Personaalne album  

PostitusPostitatud: 19 Dets 2010, 23:47 

Personaalne album
Mina olin ka üleandmise juures ning mulle tundus küll, et Ott oli albumist väga huvitatud. :)
Need sõnad, mis ta fännide kohta ütles, olid innustavad ning tulid otse südamest.

PostitusPostitatud: 20 Dets 2010, 11:16 
Kasutaja avatar

Pilte: 10
Personaalne album
Suurepärane. (:

PostitusPostitatud: 20 Dets 2010, 16:51 

Nii armas!!:)
Super!:)
Polegi sõnu kui tublid te olete:)

PostitusPostitatud: 20 Dets 2010, 20:41 
Kasutaja avatar

Ma vaatan et te ikka väga aktiivsed fännitarid ! :) Loodan, et tulevasel aastal tekib ka omal võimalus rohkem kontsertitest osa võtta ! :)

Eemal
 Profiil  

PostitusPostitatud: 22 Dets 2010, 14:17 
Kasutaja avatar

Personaalne album
Betti kirjutas:
Ma vaatan et te ikka väga aktiivsed fännitarid ! :) Loodan, et tulevasel aastal tekib ka omal võimalus rohkem kontsertitest osa võtta ! :)

Täpselt samad sõnad. :D

PostitusPostitatud: 30 Dets 2010, 14:48 
Kasutaja avatar

alles nüüd sain aega lugeda :):):
aga ma isegi ei kujuta ette teie emotsioonide puhangut, mis selle üleandmisel toimus :)
Me kõik oleme siin tublid :)

Eemal
 Profiil  

PostitusPostitatud: 31 Dets 2010, 15:52 
Kasutaja avatar

Ma tahaksin ka selle tähtsa päeva kohta mõned sõnad lisada. Olen väga õnnelik, et sain viibida sellel võrratul Sinatra laulude kontserdil ja sellele järgnenud kauaoodatud fännide kohtumisel Otiga. Uskumatu, kuidas Ott on suutnud ühendada eri vanuses ja eri Eestimaa paikadest inimesed. Tundub nagu oleksime juba vanad tuttavad ja juttu jätkub kauemaks... Olime kõik ärevil... Tundus, et Ott oli selle üllatuse üle väga õnnelik ja ei osanud meid kohe kuidagi tänada... Peale ametlikku osa sain ka kaks autogrammi: Oti raamatusse ja Elvise DVD- le. See oli väga soe ja armas kohtumine Otiga...

Lisan siia ka ühe pildi, kus on peal Otile peale Rapla kirikutuuri kontserti kingitud piparkook, mille tegin kuulates laulu Sinuni ja südamest tänades Otti selle võrratult emotsiooniderikka aasta eest! Aitäh Sulle Ott!!!

Manused:
piparkook-2.JPG
piparkook-2.JPG [ 98.29 KB | Vaadatud 19934 korda ]
Eemal
 Profiil  

PostitusPostitatud: 31 Dets 2010, 16:01 
Kasutaja avatar

Kaunis...

PostitusPostitatud: 31 Dets 2010, 16:30 
Kasutaja avatar

Personaalne album
Väga vahva piparkook, Ülle!
See oli Sul hea mõte!

Eemal

PostitusPostitatud: 11 Dets 2011, 13:30 

Kohe kohe varsti saab ka täis teine aasta !! :) juba 9 päeva pärast.

PostitusPostitatud: 11 Dets 2011, 14:08 
Kasutaja avatar

Personaalne album
Mari-Liis kirjutas:
Kohe kohe varsti saab ka täis teine aasta !! :) juba 9 päeva pärast.

Just nii ! Oleme ootel... ;)

PostitusPostitatud: 12 Dets 2011, 21:28 

Kas keegi on mõelnud ka mida võiks Otile teise aastapäeva puhul tema suurepäraste singlite/albumi/kontserdite/laulupealinna võidu ja kõige toreda eest mis ta teinud on fännide poolt kinkida ?

PostitusPostitatud: 12 Dets 2011, 21:31 
Kasutaja avatar

Personaalne album
Oleme mõelnud ja peagi anname teada...tegelikult on kink äsja valminud ;) - n.ö. ahjulõhnaline...

PostitusPostitatud: 12 Dets 2011, 21:34 

Ooo.. :)
No siis tuleb oodata millel teada annate :) Äkki saab midagi omapoolt ka lisada juurde või on see midagi erilisemat ?

PostitusPostitatud: 12 Dets 2011, 21:45 
Kasutaja avatar

Personaalne album
Sisus on paljud teist - armsad foorumlased - osalised.
Selitame oma mõtteid ja anname peagi teada panustamisvõimalustest.

PostitusPostitatud: 16 Dets 2011, 00:15 
Kasutaja avatar

Personaalne album
Nonii !

Tänasel, järjekordsel super-toredal Otipäeval on paras aeg rääkida Teile kallid sõbrad Oti fännide II aastapäeva ehk II Otiaasta tähistamiseks üllitatud kingitusest, selle saamisloost ja sihtmärgini jõudmisest.

Saamislugu

Oti fännide 2. Otiaasta aastapäevakingi idee ametlikuks sünnikuupäevaks võib pidada 5.novembrit,
mil Marju selle küsimuse püstitas, mispeale käivitus automaatselt ideede genereerimine.
Erilist hoogu lisasid kingituse kujunemisele Marju poolt “autoapteegist leitud pliiatsiga tungraua kasutusjuhendile” visandatud aastapäevavärsid:

Läevad minutid ja päevad,
kaovad nädalad ja kuud.
Sõnad, mõtted, emotsioonid
pühib tuulde ajaluud.

Kuid on mõni hetk, mis mõtteist
aja möödudes ei kao,
säde, mis me hingesopis
leiab viljakandva prao.

Vajab ta vaid veidi toitu,
et tast kosuks kuldne leek
ja me naudiks tema loitu -
valgust, soojust südames.

Mingu linnulennul päevad,
mingu nädalad ja kuud!
Mingu aastadki, kuid jäävalt
oleme me talle truud.

xxx

Asja nii- ja naapidi vaagides kujundasime plaani koostada Otinduse käsiraamat, mille lõppvariant kannab nime
“OTINDUSE AASTARAAMAT – II a. m.a.j.”

Tööjaotus kujunes iseenesest vabatahtliku töövõtu korras. Mina krabasin enda kätte Oti esinemistest kogunenud muljete koondamise, korrastamise ja redigeerimise ja Tiina rõõmustas võimaluse üle korrastada ja lasta käiku kahe aasta jooksul hoolikalt salvestatud neti-kommentaarid.

Umbes kuu aega kestnud usina kirjatöö tulem on 83 leheküljeline A4 formaadis spiraalköites kaunis raamat. Raamatusse on köidetud juuresolev aastapäevaluuletus, 45 lehekülge fännide muljeid, mis pärinevad fänniklubi Orkutiaegadest ja meie praeguse pesa – Foorumi - muljete osast ning 27 lehekülge netiajakirjanduse kommentaariuminoppeid.
Vürtsiks lisasime 7 lehekülge julgemate fännide Otiunenägusid ning Marju kirjutatud videostsenaariumi laulule “Üheskoos on olla hea”. Teksti illustreerivad teemakohased fännifotod Oti erinevatest esinemistest.

12. detsembril sai meie aastapäevaraamat trükitud ja köidetud ning ootas tänaseni Otini toimetamist.

Kingi Otile kättetoimetamine sattus täiesti juhuslikult meile nii tähtsale päevale - 15.detsembrile, mil kuulutati välja Eesti Laul`2012 poolfinalistid - vahva :D

PostitusPostitatud: 16 Dets 2011, 02:13 
Kasutaja avatar

Järjekordselt oli mul suur-suur au üle anda Otile tema järjekordne kingitus :)

Mul õnnestus tänu kiirustamisele ja õige hetke tabamisele kink anda üle vahetult peale seda, kui tehti teatavaks Oti pääs Eesti Laulu poolfinaali. Ehk siis peale Ringvaate saadet. Nii, et Otil oli täna üks imeline päev - pääs Eesti Laulu poolfinaali, ning hoolikalt läbi mõeldud kink tema "hullude" poolt :)
Ott teadis juba päev varem, et ta saab meilt ühe tähtsa kingi :) Oi ta oli elevuses ja mõtles, et mis ometi see küll jälle olla võib :) Ja kuidas küll me ikka suudame just talle selliseid asju teha.

Kui silmasin rõõmsat Otti stuudiost lahkumas, siis läksin endalegi üllatuseks närvi. Otiga suhtlemine käib muidu ju nii vabalt, aga seekord mitte. Ikkagi oldi mulle ju väga väga tähtis ülesanne usaldatud ... Kui Ott mind nägi, siis esimesena ta kohe küsis :"Kas sa head uudist tead juba?" :) Muidugi teadsin ju ;)
Minu käes kingipakki nähes, jäi ta seda vaatama ja ahhetas. Kui rääksin talle ära, mis puhul see kink on, naeratas ta väga soojalt ja südamlikult. Kink jäi suures jutuhoos minu kätte kuni mingi hetk avastasin, et kuule, see ei ole ju minu kink - see on ju sinu kink :)
Ta oli väga elevuses ja põnevil, mis seal sees on. Minu abiga sai ka lahti tehtud paelake, mida me päeval Üllega nii hoolikalt valisime. Ta ei raatsinud seda eriti lahti teha - ta ei julgenud vaadata, mis seal küll olla võib :) Ta püüdis oma küsimustega aru saada, et mis seal sees on. Küll ta küsis, et kuidas me suudame, et mõtle - teie aeg ja raha läks selle peale. Lõpuks, kui ta jõudis sinnamaani, et ka paberit sai lahti teha, piilus ta ruttu-ruttu, et teada saada, mis seal on :) Ega ta siis ka ei saanud aru, mis seal on. Juba karpi, kus sees raamat oli - juba seda vaatas ta väga imetleva pilguga ja ohkas sügavalt :) Karpi avades ja nähes seda suurepärast pisikest kaardikest ja raamatu kaant - ohkas ta veel sügavamalt. Alles siis hakkasin talle seletama, mis raamat see on ja mida see sisaldab :) Ta jäi siis lausa keeletuks. Palusin tal neid asju rahulikult kodus väga süvenenult lugeda. Püüdes haarata kõike, sirvis ta selle läbi. Kuigi mõningate asjade juures jäi ta peatuma ja lugema :)

Kui seletasin Otile, et siin on ka meie unenäod - et need kipuvad meil väga haigeks minema - hakkas ta lausa naerma :) Alates sellest, kuidas ma kõrvetan Otti panniga ja lõpetades sellega, kuidas Marju talutab sigatäis Otti :D
Ott ootas, millal ta saab seda süvenenult lugeda.
Kui ütlesin talle, et ega seal on natukene kriitikat ka, ütles Ott :"See oleks ju imelik, kui me kogu aeg kiidaks." :)
Ta oli hämmingus, elevil, närvis, uhke ja õnnelik :) Talle ei taha kuidagi kohale jõuda see, et me tal nii head oleme :) Otile ei jõua kohale see, miks me küll nii palju vaeva tema nimel näeme. Ütles veel, viidates raamatule :" See võttis ju nii palju aega ja raha teil...". Ütlesin Otile, et ärgu tema selliste asjade pärast muretsegu ;) Ta muretses sellepärast, et kas meil ikka on selle raamatu koopiad olemas :)
Kui ta ütles, et ta ei tea, kuidas tasuda... Siis vastasin, et tema laulmine ju ongi see ... Siis ütles Ott otsustavalt ja kindlalt:"Ei-ei-ei - see ei ole see. Raudselt, ma pean teile midagi tegema millalgi, et te mul olemas olete ja nii palju vaeva minu nimel näete." Ja seda ta kordas mitu korda.. :)

Ott oli kindel selles, et mitte kellegil teisel Eesti artistil ei ole sellist kuulajaskonda nagu on temal. Just selliseid, kes näevad "nende shokeerivate" asjadega vaeva :) Kuigi tegelikult õnnestub Otukest väga lihtsate asjadega sõnatuks võtta :)
Otil oli küll kiire - kahju oli kohe, et tal on kogu aeg jubedalt kiire... Telefon helises pidevalt. Aga oma südamega asja juures olevate austajatele leiab ta alati aega.
Aga sain talle ilusti ja rahulikult ära rääkida selle kingi loo ja põhimõtte :)

Ott oli südamest ja siiralt tänulik, et me oleme tal olemas. Ta oli lausa natukene alandlikult tänulik :) Tema emotsioon, silmade sära ja õnnelik olemus, kingi üleandmisel korvas miljoni-triljonit korda need pisikesed raskused, mis selle kingiga kaasnesid.
Ma ei liialda, kui ütlen, et ma ei ole siiramat ja südamlikumat emotsiooni mitte kunagi mitte kellegil näinud - kui nägin täna Otil. Ja pole midagi imestada, kui see pani ka minu füüsiliselt värisema.
Ott palus kõiki, kes selle kingiga seotud olid - südamest ja väga siiralt tervitada ning tänada! Ja jälle pean ma andma ühe nendest kallidest teile jagamisele :)

Loodan, et suutsin vähegi teile tuua siia selle emotsiooni, mida täna kogesin ja nägin :) Sest tegelikult on see kirjeldamatu emotsioon, mida see härra seal tegelikult läbi elas :)
Tänan siinkohal teisi, kes usaldasid just mulle selle tähtsa üleandmise!

Ott oli siiralt uhke selle üle, et me tal sellised oleme :) Ott oli alandlikult õnnelik selle üle, et temale on tehtud selliseid kinke, mida mitte kellegil teisel ei ole olemas. Ott ongi ju ääretult armas ja südamlik inimene!!! Ega me ilmaasjata temaga nii ei käitu ;) Hoidke teda kui õrna kanamuna enda peos :)

Manused:
Faili kommentaar: Siin on härra kink - rõhk paelal ja sellel,kui kaua seda sai valitud :D Vähemalt jääme nüüd Kaubamaja ühele toredale pakkijale meelde :)
IMG_0003 (480x640).jpg
IMG_0003 (480x640).jpg [ 180.27 KB | Vaadatud 19738 korda ]
Faili kommentaar: Ääretult õnnelik Ott :)
IMG_0004 (480x640).jpg
IMG_0004 (480x640).jpg [ 181.57 KB | Vaadatud 19738 korda ]
Eemal
 Profiil  

PostitusPostitatud: 16 Dets 2011, 08:09 

Wao,, Super ! :) Te olete Väga Super :) Järgmistel aastatel andke mulle ka teada, kui kingitust koostama hakata, ehk saan isegi kaasa lüüa .. :)

PostitusPostitatud: 16 Dets 2011, 09:42 
Kasutaja avatar

Personaalne album
Raamatu tiitellehel on kirje:
Printed and arranged by: Printhouse ottleplandfans

II a. m.a.j. esikaanel (Marju mõte) tähendab: II Oti-aasta "meie ajaarvamise järgi" - lõpeb ju varsti nö II Oti-aasta ;).

Lisan fotod Anne poolt mainitud Marju luuletusega, fotoreproduktsiooniga, mis juhatas sisse Anne poolt toimetatud peatüki "Muljed" (ikka nii Orkutist kui siitsamast foorumist pärit) ning veel mõned fotod raamatu väljanägemisest - lehekülg, kus Aileni muljed foorumist koos fotoga 24.sept. 2011. Mustamäe turul toimunud kontserdist.
Tagakaaneks sai leitud spetsiaalne nägus reljeefne kartong. Esikaane fotot kattis läbipaistev tugev plastkile.
Kokku on raamat üle 1 cm paks. Lehed, kus peale teksti sisaldus ka fotosid, said prinditud värvilaserprinteriga fotopaberile, ülejäänud aga kvaliteetsele, tavalisest 2 x paksemale koopiapaberile.

Manused:
Otiraamat tagakaas.JPG
Otiraamat tagakaas.JPG [ 122.25 KB | Vaadatud 19731 korda ]
Muljed.JPG
Muljed.JPG [ 168.98 KB | Vaadatud 19731 korda ]
Sissejuhatus muljetesse.JPG
Sissejuhatus muljetesse.JPG [ 27.12 KB | Vaadatud 19731 korda ]
Luuletus.JPG
Luuletus.JPG [ 197.18 KB | Vaadatud 19731 korda ]
Eemal

PostitusPostitatud: 16 Dets 2011, 10:00 
Kasutaja avatar

Personaalne album
.... Karp, mille Ott pidi avama, enne kui raamatut nägi

... ja puuetega inimeste valmistatud kuusele riputatav ehe-jõulukaardike, kus kirje:

"Kallis Ott! Imelist jõulumuinasjuttu"

Sinu fännid

Manused:
Aastaraamatu karp.JPG
Aastaraamatu karp.JPG [ 31.44 KB | Vaadatud 19727 korda ]
Kaart.JPG
Kaart.JPG [ 149.34 KB | Vaadatud 19727 korda ]
Eemal

PostitusPostitatud: 16 Dets 2011, 10:17 
Kasutaja avatar

Personaalne album
Suurepärane!

PostitusPostitatud: 16 Dets 2011, 12:49 
Kasutaja avatar

Personaalne album
Lugedes Aileni muljeid selle aastapäevakingituse üleandmisest meenub tahtmatult sündmus ja Oti siiras reaktsioon 1 aasta tagasi Kumus pärast Sinatra-kontserti. :)

Fännialbumit, mida Ott siis sai ja mida tutvustati ju ka 2011.a aprillikuises superstaarisaate nn Oti erisaates, on Ott ju vahepeal uhkusega oma sõpradele näidanud...
Siinses aastaraamatus on aga isegi veel rohkemate poolehoidjate meel ja mõtted sees ...

Eemal

PostitusPostitatud: 18 Dets 2011, 02:19 

Tõepoolest on Ott kogu oma siiruse ja kõige muuga selle kuhjaga ära teeninud...

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
 1. leht 3-st [ 57 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: