Tänane kuupäev 17 Aug 2018, 13:50

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

1. leht 1-st [ 1 postitus ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Otiaasta tähtsündmus-Eesti Looduskaitse juubelikontsert
PostitusPostitatud: 23 Nov 2010, 16:56 
Kasutaja avatar

Pilte: 2
Personaalne album
2010.08.13. Kuressaares suur Eesti Looduskaitse-100 juubelikontsert
Tõnis Mägi ja Ott Lepland

http://www.keskkonnaamet.ee/lk100/index.php?id=11197

http://www.ohtuleht.ee/index.aspx?id=386663

http://publik.delfi.ee/news/muusika/ton ... 1&l=fplead

http://www.meiemaa.ee/index.php?content ... rtid=37884

Muljed:

* Värsked muljed eileõhtusest tunnisest kontserdist: Tõnis Mägi ja Ott Lepland.
Kontserdiõhtu lõi Kuressaare lossihoovi publikurekordi (sest ka Tätte ja Matvere, kes pärast Tõnist ja Otti esinesid, on ju publikumagnetid) - pisut üle 9000 lugesid turvameeskonna loendurid pärast kella 21.00.
Olin oma perega varakult kohal, saime osa paljude teiste varem kogunenutega ka veidi Oti ja Tõnise proovist, sest lossihoovi sai sisse vabalt.
Mõlemad klaveril...Lavaesine rahvast tulvil...Nauditav oli jälgida nende koosmusitseerimise keemiat. Alustasid nad koos lauluga "Ilus oled, Isamaa" Ott laulis üksi Tõnise repertuaarist "Ballaadi", "Jäljed", koos esitasid nad "Veenuse", "Deja Vu", "Kuldaja rockń´roll" ja "Aeg on lahkuda".
Veel esitas Ott üksi oma repertuaarist “Süte peal sulanud jää", öeldes, et see lugu on kõigile armunutele ja neile, kes on armumas....:) , ning superstaari-saate ajal lindistatud "Emakene kallis kulla", mille pühendas oma emale, kes ka publiku seas oli. Väga südamlik oli, et ta palus aplausi oma ema tervitamiseks, millega suur rahvahulk loomulikult lahkesti kaasa tuli.
Loomulikult ei saa ma sõnades edasi anda seda atmosfääri ning kauneid improvisatsioone laval. Hea oli jälgida, kuidas Tõnis Mägi Oti soolodele ja üksikesitustele kaasa elas, kogu nende omavahelist suhtlemist laval.
Kui Ott oli lõpetanud loo "Jäljed", ütles Tõnis: “Ott Sa laulad seda lugu ju minust paremini, päris kindel”.
Minugi arust oli see esitus veelgi hingestatum kui YouTubes leiduv sama laulu esitus Otilt. Ott ise jäi meeldivalt tagasihoidlikuks ja vaidles muhedalt vastu:) nende tunnustavate sõnade peale, mida Tõnis veelgi jagas - ta ütles, et see on huvitav elamus -"tuleb üks poiss ja laulab neid minu laule jälle sama võimsalt kui mina seda tegin", viidates, et vanuse poolest võiks Ott olla ta poeg.
Kogu Oti olekust oli tunda suurt respekti Tõnise vastu.

* Teate seda mängu, et keegi ütleb mingi sõna ja sa pead koheselt - pikemalt kaalumata välja ütlema, mis sul selle sõnaga seostub. Mulje oli nii võimas, et mina vastaksin koheselt - "gigantide duell/duett". Ma saan aru, et meie Ott on veel liiga noor ja liiga alguses, et teda nii nimetada, aga ma ei saa sinna midagi parata, et mul selline tunne tekib.
Kuna minu käesoleva aasta kalender on kulgenud Oti kontsertide järgi, siis võin ma kinnitada, et see oli selle aasta (kui mitte viimaste aastate) vägevaim kontsertelamus.
Kui ma siiamaani "istusin" veel Palmse pargipuude alla Oti tookordset laulmist kujutelles, siis pääsesin nüüd sealt lahti ja kolisin Kuressaarde üle...
Kuna sain enne reedet infot, et lossiparki võib tulla palju rahvast ja kohtade pärast võib minna löömiseks - läksin kohale aegsasti - tund ja veerand varem. Seades sammud lossi esimesele sillale, kuulsin Oti kaunist häält laulmas "Veenust". Iseenesestmõista lisasin kiirust ja no nii - pooljoostes - riskides munakivisillutisel jalgu murda - läbisin viimased 100 meetrit, et mittemillestki ilma jääda. Ja õigesti tegin, sest iga hetk oli kuulamist väärt...
Usun, et see kontsert oli Otilegi olulise tähtsusega - kas ta saab gigant Mäksilt tunnustuse? Nagu juba Mäksi ilmeid ja repliike kirjeldati, ma usun, et sai. Tõnis Mägi ilmeid ja reaktsioone oli tõepoolest nauditav jälgida!

* Kui veel midagi lisada, siis ehk seda, et Tõnise ja Oti hääled sobisid väga hästi kokku. Ja klaverid! Klaverid said vatti! Seda oli tõesti lahe vaadata-kuulata :D
Fantastiline.

* Olen siiani hoolega jälginud seda Oti klaverimängu. Ma pole küll kaugeltki mingi ekspert, aga niisamuti nagu ta laul köidab mind jäägitult, hakkab mind üha enam köitma ka klaverimäng. Selles on samamoodi tunda temas pulbitsevat jõudu.
Ja kui ta senikuuldud esinemistel on jäänud pillikasutuse osas suhteliselt vaoshoituks - piirdunud n.ö.klaverisaate stiilis mänguga, siis Kuressaares pani ta - nii tundub mulle - viimase välja ja möllas täiega.
Muidugi usun ma, et temas on veel paljugi peidus ja avastamisrõõmu tuleb veel ja veel. Väga uhke igatahes.

* Emotsioone on raske sõnadesse panna. Tõnis Mägi on läbi aegade lemmik olnud ja nüüd siis selline kontsert. Vapustav elamus!!

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
 1. leht 1-st [ 1 postitus ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: