Tänane kuupäev 18 Aug 2018, 03:21

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

1. leht 1-st [ 1 postitus ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Ott Lepland - laulja, kes paneb sind kuulama
PostitusPostitatud: 04 Nov 2011, 18:15 
Kasutaja avatar

Pilte: 1
Personaalne album
Tänases Saaremaa ajalehe Meie Maa lisas Nädalalõpp ilmus Otist pikk artikkel. Kuna seda lehe internetiversioonist leida ei õnnetunud, siis kirjutasin selle siia ümber.
(kõik kirjavead on minu omad, muud apsakad kuuluvad autorile :D )

Ott Lepland – laulja, kes paneb sind kuulama

Sel laupäeval esitleb Ott Kuressaares ööklubis Privilege oma teist CD „Laulan ma sind“. Plaadil olevast üheteistkümnest loost viis: „Tunnen elus end“, „Kuula“, „Laulan öösel“, „Sa ju tead“ ning duetiloona Lenna Kuurmaaga „Sinuni“, mida vast kõige enam teatakse, on Oti enda kirjutatud.

Piret Linnamägi

piret.linnamägi.001(ätt)mail.ee

Kui me veel poolteist aastat tagasi nägime laval arglikku ja ujedat noormeest nimega Ott Lepland, siis sellest Superstaari saatesse pürginud, sinna jäänud ja peavõiduga lahkunud Otist pole järel enam jälgegi.
Tohutu suur töö ja meeletult esinemisi on temast teinud enesekindla ja elus kindlalt oma koha leidnud 24aastase laulja. Ja kui ajalooraamatus lehekülgi hulgaliselt tagasi keerata, siis arvan, et on neid, kes väikest särasilmset ja temperamentset Otti rokkimas mäletavad. Ja siis tegutses see poiss vaikselt, tasa ja targu ja nüüd on vallutanud lavad ja tuuritanud läbi kogu Eestimaa…
Kellelgi ei ole vist kahtlust, et Ott on hetkel kõige populaarsem meeslaulja… Ta on tulihingeline Hiiumaa patrioot, ja küsimusele, kas ta tahaks Eestimaal lahkuda ja mujale karjääri tegema minna, vastab ta pikemalt mõtlemata: „Ei, milleks, ma olen Eestis oma koha leidnud. Naudin tööd, mida teen, ja kodu, kus elan. Öeldakse küll, et „Never say never“, aga kui ma vahepeal ära käingi, siis selleks, et mujal muusikat juurde õppida, aga mitte minna ja jääda. Minu koht on siin.“

Laulan ma sind

Kui pärin lauljalt, kas aasta tagasi ilmunud esimene plaat erineb ka millegi poolest äsjailmunust, ütleb ta: „Erineb. Esimene plaat on tehtud heliloojatega kahasse, aga sellel on väga palju minu enda loomingut.“ Plaadi nimi „Laulan ma sind“ pärineb ühest fraasis laulus „Tunnen elus end“. Selle loo idee sündis mehel Austraalias ning lugu võtab meloodias ja sõnades kokku ümbritseva elu ja ta enda tunded.
„See uus plaat annab kindlasti rohkem aimu minu olemusest, Milline ma täpselt olen, seda ei teagi, sest tegelikult ma praegu veel pigem otsin iseennast ja õiget suunda elus. Aga ma tean, mida ma teen ja see on tähtsaim. Ja ma elan olevikus ja eks ikka mõtlen ka tulevikule,“ lausus Ott.
Uue plaadi valmimisele aitasid kaasa ta oma bändi poisid. Suureks abiks oli Kristo Kotkas. Siim Mäesalu juhendamisel sai salvestatud mõnusas meeleolus hea üllitis. Lood kõlavad Oti sõnul täpselt nii, kuis ta seda oma vaimusilmas ette kujutas. Plaadile on andnud Eesti parimad muusikud ja heliloojad oma imago.
„Mu lemmiklooks plaadil on pala „kuula“, kui meeldivad loomulikult ka teised. Olen sellel plaadil andnud ju sõnumi ka oma elust. Luuletamine on minu jaoks uus kogemus. CDle on mahtunud ballaadid, indie sugemetega briti pop ja ameerikalikud rockballaadid. Igaühele midagi,“ rääkis artist.
Hetkel on Otil väga kiired ajad. Ta lööb kaasa TV3 sellesügiseses suurprojektis „laulupealinn“ ning esitleb paljudes linnades oma uut plaati. Siiamaani on läinud hästi nii Pärnus, Tartus ja loomulikult kodulinnas Kärdlas. Kuulajaskond ei taha saali ära mahtuda… „Laulan ma sind“ on igas paigas väga soojalt vastu võetud.
Vaba aega Otil praktiliselt pole. Meeletu tamp on taga. Iga nädal tuleb leida endale „Laulupealinna“ saatesse uus lavapartner ja pendeldamine Hiiumaa ja Tallinna vahet on tavapärane. Kuna igas saates on lauljail erinev missioon, siis esinejate leidmine on keeruline, kuid samas väga põnev. Senise valikuga on ta väga rahul.
„Ma olen kohtunud väga huvitavate ja toredate inimestega. Kõigist etteastetest on muidugi armsaim vanaemaga ülesastumine, sest vanaema osa minu elus on väga suur. Ta on soe inimene. Humoorikaim lavalolemine oli aga Küla Karlaga Jaagup Kreemi „Juulikuu lume“ esitamine. Muide, ma küsisin enne ikka Jassi käest luba ka. Pärast minu etteastet helistas Jaagup mulle ja ütles: „Hästi tehtud“;“ meenutas Ott.
Et ta „Laulupealinnas“ kolme parema hulka jõuab, seda ei osanud ta arvata. „Heategevuslik eesmärk tiitli võitmisel oma kodulinna heaks midagi ära teha, oleks hea. See, mis pühapäeviti stuudios toimub, see ei ole võistlus. Keegi ei rivaalitse. Mõnus seltskond ja läbisaamine on valitsenud kogu kuu vältel. Kui Kärdla peaks Laulupealinnaks saama, siis arvan, et kodulinn vajab hädasti uut laululava,“ on pühapäeval finaali koha eest üles laululahingusse mineva mehe mõtteis.

Laulda laval lemmiklauljaga

Ott peab enne õnnelikuks inimeseks, Ta on end artistina leidnud. Ta elus on täitunud üks suurimaid unistusi – laulda laval koos oma lemmiklaulja Tõnis Mäega. See sai teoks aasta tagasi augustis, Kuressaare lossihoovis esinedes. „Tõnis Mägi on minu jaoks Suur Muusika ja Suur Inimene. Ta on mu suurim eeskuju. Muusikaline koostöö temaga oli mu olulisema unistuse täitumine ja samas suur au,“ meenutas Ott.
Kui Ott Lepland laval on, ei laula ta vaid iseendale, vaid otsib ka kontakti publikuga. See on tema sõnul vajalik. Ta on artist, kes oskab lauldes laulu sisse minna. See oskus paljudel puudub. Ta on noor mees, kes oskab luua ja endast nii palju anda. Oskab hinnata oma lähedasi ja sõpru.
Kui küsin Otilt, kui suur on ta oma plaadikogu ning milline on tema meelest hetkeseis Eesti muusikaturul, vastab ta: „Viimasel ajal olen vähe plaate ostnud. Aga mu kogust ei puudu ühegi Eesti artisti CD. Mis puutub Eesti muusikasse ja muusikutesse, siis leian, et meil on väga palju andekaid muusikuid ja heliloojaid, Kui väike riik me oleme ja kui vähe meid eestlasi on, aga millised tegijad meie seal elavad… Meie muusikaakadeemiasse tullakse üle maailma õppima. Meil on nii palju erinevate muusikažanrite tipptegijaid…“
Kui arvate, et pärast „Laulupealinna“ Otil rahulikum aeg tuleb, siis eksite. Ees on erinevad jõulukontserdid ja tuurid üle Eesti. Kellega ta seal esineb, jätame esialgu saladuseks. Ühte lubas Ott öelda – projekti on kaasatud ka Kärdla ühisgümnaasiumi segakoor…
Oma loo Otist tahaks hingedekuul lõpetada ühe fraasiga, mida Ott, kes võtab vahel snitti David Cookilt ja kes peab parimaks paigaks Hiiumaad ja mõnusaimaks jalutuskohaks Luidjat ja Kassarit, mõtteteraga: „Kui iga inimene võtaks hetkeks aega ning mõtleks kas või paar minutit päevas meid ümbritsevale, oleks maailm elamiseks oluliselt parem paik…“

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
 1. leht 1-st [ 1 postitus ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 kĂĽlaline

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
HĂĽppa: