Tänane kuupäev 30 Mär 2017, 03:49

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

1. leht 1-st [ 6 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: 2016.09.23.Ott@Põlva Kultuuri- ja Huvikeskus
PostitusPostitatud: 24 Aug 2016, 16:35 
Kasutaja avatar

Pilte: 2
Personaalne album
PÕLVA KULTUURI- JA HUVIKESKUSE 25. HOOAJA AVAKONTSERT
OTT LEPLAND JA PÕLVA MUUSIKAKOOLI KEELPILLIORKESTER
Manus:
2016.9.23.Põlva.Kultra25Ott.jpg
2016.9.23.Põlva.Kultra25Ott.jpg [ 193.03 KB | Vaadatud 2776 korda ]

Teema pealkiri: Re: 2016.09.23.Ott@Põlva Kultuuri- ja Huvikeskus
PostitusPostitatud: 23 Sept 2016, 10:01 
Kasutaja avatar

Personaalne album
Riivo Jõgi lubab, et saab olema "suurejooneline kontsert hetke ühe Eesti võimekama meesartistiga, kes muuhulgas täna ei esita vaid enda loomingut ja kõik lood tulevad ettekandele koos orkestriga."

Ootused, ootused ... seda keerulisem on oodata, et samal päeval 4 aastat tagasi toimus Põlvamaal üks teine Oti kontsert, veidi teistsugustes (tuuliselt karmides) oludes, kuid üsna sarnaselt eriliste tunnetega oodatud kontsert ... märgiliselt nii samamoodi, kuid ometi või seda enam erilisem ...

PostitusPostitatud: 23 Sept 2016, 23:43 
Kasutaja avatar

Personaalne album
Kiiresti-kiiresti siia kontserdi teine lisalugu - Tõnis Mägi "Palve"... (mul endal lihtsalt rohkem salvestisi pole, sest kuulasin kogu kontserti hinge kinni pidades (lämbumisohus :?) ega raatsinud salvestada ... Tiinal on, aga tal läheb nendega veidi aega)

https://www.youtube.com/watch?v=s0BqD6d ... e=youtu.be

Muideks, Riivo Jõgi lubadus, et tuleb "suurejooneline kontsert hetke ühe Eesti võimekama meesartistiga" oli tõsi, mis tõsi 8-) .. see oli nii täiuslik, et sellist ei osanud ettegi kujutada.

PostitusPostitatud: 24 Sept 2016, 13:29 
Kasutaja avatar

Pilte: 0
Personaalne album
anne kirjutas:
Kiiresti-kiiresti siia kontserdi teine lisalugu - Tõnis Mägi "Palve"... (mul endal lihtsalt rohkem salvestisi pole, sest kuulasin kogu kontserti hinge kinni pidades (lämbumisohus :?) ega raatsinud salvestada ... Tiinal on, aga tal läheb nendega veidi aega)

https://www.youtube.com/watch?v=s0BqD6d ... e=youtu.be

Muideks, Riivo Jõgi lubadus, et tuleb "suurejooneline kontsert hetke ühe Eesti võimekama meesartistiga" oli tõsi, mis tõsi 8-) .. see oli nii täiuslik, et sellist ei osanud ettegi kujutada.

Raske on valida, mida kontserdi täissalvestisest järgmisena avalikkuse ette tuua...
Olgu selleks siis Kait Tamra "Oma saar": https://www.youtube.com/watch?v=iafgT9rpL80

Alustuseks "Võitmatu", siis "Tunnen elus end", "Liivakell"....
Peaaegu kõik Oti enda parimad ballaadid, lisaks nii mõnigi Tõnis Mägi laulude esma- või harukordne ammukuuldamatu esitus Otilt. "Liivakell", "See on, laps, meie muld", ja veelgi.....
Eripärased orkestratsioonid, täiesti laitmatu hääl ja kõrged võimsad registrid..., mis sundisid hinge kinni hoides kuulama...
2 lisalugu, ning palju soliidsemas eas rahvast kontserdi lõppedes püsti seismas...

Eemal
 Profiil Personaalne album  

PostitusPostitatud: 24 Sept 2016, 14:07 
Kasutaja avatar

Personaalne album
Väike galerii: https://goo.gl/photos/kYFQL6XYgdC67n3K7

Ei ole nii ammu muljeid poetanud, aga see kontsert tekitas hinges sedalaadi ergastuse, et "ei saa mitte vaiki olla ..."
Minu kriitilisele meelele tundub enneolematult uskumatu, et üks kontsert saab olla nii ideaalne, veatu, täiuslik ... jne. kõik need teised ülivõrdes kiidusõnad. Kiidusõnad, mida ma püüan tavaolukorras pigem vältida, aga seekordne järeltunne on nii võimas, et ei saa.
Otile nii omane vokaalse täiuslikkuse püüdlus, kuid seekord tõepoolest senikogemata kvaliteedis, ideaalselt sätitud ja kontrollitud häälekasutus, füüsiliselt tunnetatavad emotsionaalsed impulsid, ei ühtegi väsimuse ilmingut hääles kuni viimase lisaloo viimase noodini välja, suurepärane lauluvalik ... keelpillide hingekeeli puudutavad liuglevad helid ja Oti kaunis hääl laulmas kauneimaid lugusi – mida sa hing veel oskad soovida 8-)

... ühtäkki unustad end käsipõsakil ainiti lavale piidlema, aegajalt teadvusele ehmatades, et peab ikka hingama ka ... ülimast emotsionaalsest laengust veekalkvel silmad ... nojah ...

Ja siiski veel ...
...ma arvasin end kuulvat "ülemhelisid" Oti hääles. Ma ei tea, olen kuulnud neist räägitavat, kuid mul puudus isiklik kogemus, aga see tunne ... kuulad ja järsku võpatad seesmiselt, tardud kuulatama ... pigem tunned, kui tead, et "see on nüüd see" ... müstiline uus kogemus. Äratundmine, et oled millegi võrra rikkamaks saanud.
Samamoodi, kui õpib ja areneb meie maagiline Muusik, samamoodi kasvab kuulaja, kelle meeled on avali pakutavat vastu võtma.

Pärast eilset muusikasündmust on pisut lendamise tunne :P . Tulgu, mis iganes – tuld või tõrva, mängigu poliitikud oma lapsikuid mänge ... kuni suudame hoida meeled ja südamed avali sedalaadi tervendavatele, ülemuslikele kogemustele, pole me veel kadunud ja isegi kõik pahad asjad, mida päriselus ikka juhtub, saavad andeks antud, sest kogetu valguses tundub kõik muu väheoluline.

Vot selline kogemus 8-)

PostitusPostitatud: 02 Nov 2016, 23:05 
Kasutaja avatar

Personaalne album
Üks armas leid internetiavarustest, mis seotud maestro Kait Tamraga:
"... mitte väga ammu käisime Põlvas Kultuurikeskuse hooaja avakontserdil, kus Ott Lepland laulis Räpina keelpilliorkestri saatel. Ja suur oli lapsukese imestus, kui kuulutati välja laulu "Oma saar" autor. "See on ju minu õpetaja!" ei suutnud lapsuke elevust tagasi hoida. Kuulasime "Oma saart" hinge kinni hoides. Üks ilusamaid, mis meie mail loodud on. Ja ta annabki meil muusikakoolis tunde!"

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
 1. leht 1-st [ 6 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: